Jaki kształt paznokci wybrać?

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Choć podczas wykonywania manicure najwięcej trudności sprawia nam dobranie kolorów lakieru, to bardzo ważny jest również kształt naszych paznokci. Odpowiedni kształt paznokci wpływa na wygląd dłoni oraz ostateczny manicure. Od wydłużających palce, po podkreślenie pięknych dłoni – kształt paznokci ma ogromne znaczenie. Poznaj różne kształty paznokci i dowiedz się czym się kierować, by dobrać go do swoich dłoni.

Baner

RÓŻNE KSZTAŁTY PAZNOKCI

Przed dokonaniem wyboru kształtu paznokci, warto poznać różne możliwości. Choć powstało wiele różnych propozycji, istnieje 5 kluczowych kształtów paznokci, które warto poznać! Mam tutaj na myśli paznokcie kwadratowe, okrągłe, owalne, migdały czy prostokątne. Aby dokładnie określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, należy wziąć pod uwagę kształt palca, szerokość łożyska paznokcia oraz długość paznokcia.

PAZNOKCIE MIGDAŁ

Paznokcie w kształcie migdałów mają boki subtelnie zwężające się ku końcowi i zaokrągloną końcówkę. Ten kształt paznokcia przypomina migdał. Prezentuje się kobieco, elegancko i zdecydowanie lepiej wygląda na dłuższej płytce. Paznokcie migdałki świetnie wysmuklają szerokie palce.

PAZNOKCIE OKRĄGŁE

Innym kształtem paznokci, który wydłuży palce i świetnie sprawdzi się na krótkich paznokciach, jest okrągły kształt. Naturalnie zaokrąglony brzeg paznokci subtelnie i wyszczupla szerokie palce. To klasyczny i bezproblemowy kształt idealny dla osób, które nie mają czasu na regularne wizyty u stylistki paznokci. O okrągłe paznokcie z łatwością zadbasz w domu, świetnie pasują do każdego manicure.

PAZNOKCIE KWADRATOWE ZAOKRĄGLONE

Podobnie do kształtu okrągłego, również paznokcie kwadratowe z dłuższymi bokami i zaokrąglonymi krawędziami optycznie wydłużają palce i wysmuklają dłonie.

PAZNOKCIE KWADRATOWE

Kwadratowy kształt paznokci doskonale prezentuje się na krótszych paznokciach. Jest schludny i stylowy oraz ma proste krawędzie. Kwadratowe paznokcie dobrze wyglądają u osób o szczupłych dłoniach oraz długich i wąskich palcach. Ten subtelny kształt nie jest wymagający w utrzymaniu. Kwadratowe paznokcie najlepiej zdobić odważnymi i jasnymi kolorami oraz odrobiną blasku.

PAZNOKCIE W KSZTAŁCIE BALERINY

Jednym z intrygujących kształtów paznokci preferowanych przez miłośniczki paznokci jest stylowy kształt typu balerina, w którym paznokcie stanowczo zwężają się na końcach. To kształt paznokci, który powstał z inspiracji nad obuwiem baletnicy typu point. Paznokcie Ballerina Nails wyróżniają się modnym kształtem i stylowym wyglądem. Powstaje on z połączenia paznokci kwadratowych, migdałów i szpicu. Warto podkreślić, że może być trudny do osiągnięcia na naturalnej płytce paznokci. Lepiej sprawdzi się na paznokciach akrylowych lub hybrydowych. Nie jest to najlepsza propozycja dla kobiet z krótkimi i kruchymi paznokciami.

JAK DOBRAĆ KSZTAŁT PAZNOKCI IDEALNIE DO SWOICH DŁONI?

Przed podjęciem decyzji dotyczącej kształtu paznokci warto przyjrzeć się swoim palcom. Kiedy weźmiesz pod uwagę kształt dłoni, palców i paznokci, wówczas masz szansę znaleźć najlepsze rozwiązanie.

NAJLEPSZY KSZTAŁT PAZNOKCI DLA DŁUGICH I SZEROKICH PALCÓW

Do długich i szerokich palców idealnie pasuje delikatnie przedłużona płytka paznokci. Kształt migdał i owal optycznie wyszczupla palce i dłonie.

NAJLEPSZY KSZTAŁT PAZNOKCI DLA DŁUGICH I WĄSKICH PALCÓW

Każdy kształt paznokci będzie dobrze wyglądał, ale niektóre dadzą Ci pewną przewagę. Kwadratowy kształt paznokci z elegancko zakończoną krawędzią tworzy subtelną iluzję, dzięki której wysmukla kształt dłoni i palów, a do tego jest łatwy w utrzymaniu.

Choć na długich i wąskich palcach idealnie prezentuje się każdy kształt paznokci, to najlepszym wyborem będą paznokcie kwadratowe oraz w kształcie Squoval, który przypomina kwadrat, ale ma delikatne i owalne krawędzie.

NAJLEPSZY KSZTAŁT PAZNOKCI DLA KRÓTKICH I SZEROKICH PALCÓW

Krótkie i szerokie palce oznaczają, że najprawdopodobniej masz małe dłonie. Wiele kobiet, aby je wydłużyć, decyduje się na kwadratowy, owalny kształt. Jest to doskonałe rozwiązanie, które sprawi, że dłonie staną się optycznie większe a paznokcie wydłużone. Aby wydłużyć lub wysmuklić palce unikaj kształtów paznokcia, które mają spiczasto zakończone końcówki. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku krótkich i szerokich palców jest kształt owal i migdał, które wyszczuplają i wydłużają palce.

Zaokrąglone paznokcie również optycznie wydłużą palce i doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które lubią nosić krótsze paznokcie. Balerina i szpic to kształty, które znacznie wydłużają palce i paznokcie, aby je zastosować, warto się upewnić, czy nasze paznokcie są mocne.

Odpowiednio dobrany kształt paznokci sprawi, że twoje dłonie będą wyglądać bardzo kobieco.