Metody stylizacji paznokci

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Stylizacja paznokci polega na ich dekorowaniu nie tylko poprzez stosowanie lakierów do paznokci, ale także różnych wzorów czy narzędzi. Aktualnie zdobienia paznokci są bardzo modne i stanowią dopełnienie codziennej stylizacji. Poznaj różne techniki stylizacji paznokci i wybierz odpowiednią dla siebie.

Baner

Ombre/Gradient to jedne z najpopularniejszych zdobień paznokci, które polega na ich cieniowaniu. Ombre Nails jest metodą stylizacji paznokci, która pozwala uzyskać gradientowe oraz achromatyczne wzory. Do jej wykonania służy specjalna gąbeczka. W celu wykonania tego zdobienia po aplikacji bazy należy nałożyć pierwszą warstwę koloru, najlepiej w jaśniejszym odcieniu. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie skórek wokół paznokci. Następnie na gąbkę nanosimy wybrane kolory lakierów, nie więcej niż trzy barwy i energicznie przykładamy gąbeczką do paznokci, wykonując zdobienia na całej długości płytki. Wykończeniem cieniowanego manicure będzie zabezpieczenie zdobienia poprzez aplikację Top Coat na paznokciach, który nie tylko utrwali lakier, ale również udekoruje manicure połyskiem.

Stemplowanie jest popularną techniką zdobienia płytki paznokci, do której wykorzystywane są ozdobne płytki, zdrapki oraz stemple. Jest to łatwe w wykonaniu zdobienie, które pozwala wykonać piękne wzory. W Stampling Nails najpierw na wybrany wzór nanosimy lakier do paznokci, a następnie przy pomocy stempla odbijamy go na płytce paznokci. Zdobienie warto zabezpieczyć warstwą bezbarwnego lakieru.

Ciekawym rozwiązaniem jest cyfrowe zdobienie paznokci. Obecnie mamy możliwość skorzystania ze specjalnej drukarki, za pomocą której możemy na płytce paznokci nadrukować dowolnie wybrany wzór, zdjęcie lub obrazek. To świetny sposób, by spersonalizować swoje paznokcie. Sam nadruk trwa kilkadziesiąt sekund, czyli zdecydowanie krócej niż ręczne zdobienie. Przed aplikacją wzoru należy zdezynfekować dłonie, odtłuścić i osuszyć płytkę paznokci. Wygładzić powierzchnię, a następnie pokryć płytkę lakierem bazowym, utwardzonym pod lampą LED, i dopiero nanieść warstwę lakieru w jasnym kolorze, który uwydatni widoczność wzoru. Jeśli wzór jest odpowiedni, zabezpiecza się go lakierem bazowym i utwardza pod lampą LED, a taki cyfrowy manicure trzeba wykończyć nałożeniem Top Coat.

Jedną z intrygujących metod stylizacji paznokci jest metoda Airbrush, czyli zdobienie Aerografem. Jest to pistolet powietrzny, który służy do tworzenia niezwykłych i zapierających dech w piersiach zdobień na płytce paznokci. Specjalna farba nakładana jest pod ciśnieniem, a technika ta jest trwała, prezentuje się perfekcyjnie oraz gwarantuje pełne krycie i oszczędność czasu. Paznokcie Airbrush zachwycają efektem rozmycia bądź cieniowania kolorów, które pozwala dowolnie łączyć kolory.

Splatter Nails to nic innego jak chlapanie płytki paznokci lakierem przy pomocy słomki. Metoda ta pozwala wykonać kolorowe i abstrakcyjne wzory na płytce paznokci. Polega ona na nanoszeniu za pomocą słomki i wydmuchiwaniu przez nią lakieru wprost na płytkę paznokci, która najpierw została pokryta lakierem bazowym.

One Stroke to metoda zdobienia paznokci za pomocą jednego pociągnięcia pędzla, dzięki której stworzysz motyle, liście czy kwiaty na płytce paznokci. Do wykonania manicure One Stroke niezbędne będą pędzelki, farbki akrylowe oraz kubek z wodą. Na płaski pędzelek należy z jednej strony nanieść jeden wybrany kolor farbki akrylowej, a na drugi koniec – inną barwę. Kilka razy nanieść farbę na papier za pomocą ciągłych ruchów dłonią, by kolory odpowiednio się połączyły. Następnie należy przystąpić do dekoracji paznokci, by uzyskać wybrany wcześniej wzór.

Wodny manicure, czyli water marble, to zdobienie paznokci poprzez wkrapianie kolorów lakierów w odrobinie czystej wody. Kolejnym etapem jest tworzenie wzoru poprzez rozmazywanie lakieru w wodzie za pomocą cienkiego patyczka, a następnie zanurzanie w nim paznokci i przenoszenie stylizacji na płytkę. Jest to dość czasochłonne zdobienie paznokci, które zapewnia oryginalne efekty.

Sharpie Nail to metoda zdobienia paznokci, która pozwala wykonać precyzyjne dekoracje na paznokciach. Do ich wykonania niezbędne są markery permanentne. Najpierw płytkę paznokci należy pokryć lakierem bazowym, najlepiej w kolorze białym. Następnie po odtłuszczeniu płytki paznokci przy pomocy Cleanera wykonać zdobienia za pomocą flamastrów zgodnie z własną fantazją i preferencjami. Następnie cienki pędzelek trzeba delikatnie zmoczyć w Cleanerze i przyłożyć do wybranych miejsc na paznokciu, by zdobienie delikatnie się rozmyło. Po jego wyschnięciu na paznokcie nanieść Top Coat i utwardzić w lampie LED. Sharpie Effect to kreatywne zdobienie paznokci, które gwarantuje intrygujące zdobienie.

Sztuka zdobienia paznokci polega na rysowaniu, malowaniu lub nanoszeniu różnego rodzaju wzorów na paznokcie za pomocą gąbki, flamastra, stempli czy wzorków. Warto przygotować się na to, że nawet te najprostsze i podstawowe techniki zdobienia wymagają praktyki. Najlepiej poznać każdą z przedstawionych powyżej technik i wybrać idealną dla siebie, która zapewni oczekiwane efekty.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Mocne paznokcie

Obrazek wyróżnijacy

Jaki kształt paznokci wybrać?

Choć podczas wykonywania manicure najwięcej trudności sprawia nam dobranie kolorów lakieru, to bardzo ważny jest również kształt naszych paznokci. Odpowiedni kształt paznokci wpływa na wygląd dłoni oraz ostateczny manicure. Od wydłużających palce, po podkreślenie pięknych dłoni – kształt paznokci ma ogromne znaczenie. Poznaj różne kształty paznokci i dowiedz się czym się kierować, by dobrać go do swoich dłoni.

więcej

Artykuły

Mocne paznokcie

Obrazek wyróżnijacy

Manicure biznesowy, czyli paznokciowy dress code w pracy

Bycie kobietą wcale nie jest takie proste, szczególnie jeśli jesteś bizneswoman, kiedy musisz zawsze być nienagannie ubrana. A w twoim codziennym wyglądzie szalenie ważny jest każdy szczegół, są nim również paznokcie! Oprócz codziennej stylizacji, makijażu i fryzury musisz również dopasować manicure do etykiety biznesowej. Czym jest manicure biznesowy i co warto wiedzieć o paznokciach jako ważnym elemencie biznesowego dress code?

więcej

Artykuły

Mocne paznokcie

Obrazek wyróżnijacy

Przegląd odżywek do paznokci

Jesteś posiadaczką słabych, łamliwych i rozdwajających się paznokci? Zbyt częste stylizacje akrylowe i żelowe mogą powodować pogorszenie ich kondycji, dlatego warto sięgnąć po regenerująco-naprawczą odżywkę do paznokci. Którą z nich wybrać? Przyjrzyjmy się kilku różnym preparatom wzmacniającym do paznokci.

więcej

Artykuły

Mocne paznokcie

Obrazek wyróżnijacy

Trendy w manicure na ważne wydarzenia

Jest mnóstwo okazji w naszym życiu, które wymagają od nas niezwykłego wyglądu. A niewątpliwie dopełnieniem każdej stylizacji – na studniówkę, komunię, wesele, 18 urodziny czy święta – jest wyjątkowy manicure. Poznaj trendy w manicure na ważne okazje!

więcej