Stylizacja włosów bez użycia ciepła

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Przewrotność leży w naturze kobiet, a kwestia fryzur nie stanowi tu wyjątku. Dlatego nikogo chyba nie dziwi, że posiadaczki prostych włosów zazwyczaj marzą o burzy loków, a z kolei kręconych włosów nie wyobrażają sobie życia bez prostownicy. I o ile raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić bez wyrzutów sumienia na taką zmianę wizerunku za pomocą lokówki, czy wspomnianej już prostownicy, to jednak regularne stosowanie stylizacji z użyciem ciepła, może sprawić, że kondycja naszych włosów znacznie ucierpi.

Baner

Jak wyprostować włosy bez użycia ciepła, aby były piękne, gładkie i lśniące bądź uzyskać efekt prosto z czerwonego dywanu – czyli: loki bez lokówki czy fale bez użycia ciepła?  Czy są więc jakieś alternatywne sposoby, które pozwolą nam na podobne efekty, a przy tym nie zniszczą włosów?

JAK ZROBIĆ LOKI BEZ LOKÓWKI

Wbrew pozorom, sposobów na kręcenie włosów bez użycia ciepła, jest całkiem sporo. Co prawda fryzury tworzone w ten sposób są mniej przewidywalne  i mają z pewnością bardziej nieregularny kształt, niż te zrobione lokówką, jednak wystarczy trochę poeksperymentować i na pewno uda nam się osiągnąć całkiem satysfakcjonujące efekty.

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie loków bez lokówki jest skręcenie ich w tzw. ślimaczki. Jak je wykonać?

1. Włosy łapiemy jakbyśmy chciały zebrać je kucyk (możemy go robić na czubku głowy, ale także niżej, nad karkiem)

2. Następnie zwijamy włosy na palcu wokół własnej osi, a potem w kok o kształcie ślimaczka.

3. Tak powstały koczek związujemy luźno gumką do włosów lub upinamy spinkami żabkami.

4. Jeżeli chcemy uzyskać grubsze loki, całe włosy związujemy w jeden kok, natomiast gdy chcemy aby fale były drobniejsze, dzielimy włosy na dwie lub więcej części i w ten sposób tworzymy kilka ślimaczków.

5. Włosy pozostawiamy związane na parę godzin, po czym rozpuszczamy, rozczesujemy i loki bez użycia ciepła – gotowe!

Ze względu na to, że sposób ten wymaga czasu, dla ułatwienia możemy stosować go na noc. Ważne jest, żeby związywane włosy nie były mokre, ponieważ w takim przypadku nawet jeśli rozpuścimy je po kilku godzinach, jest duża szansa na to, że wciąż nie wyschły, a po rozczesaniu efekt kręcenia będzie znikomy.

Innym sposobem na loki bez lokówki jest kręcenie włosów na opaskę. Jak zakręcić włosy bez użycia ciepła przy użyciu tej metody? Do tego sposobu wystarczy nam materiałowa opaska lub ewentualnie chusta, którą będziemy mogły obwiązać wokół głowy. Opaskę zakładamy tak, aby wszystkie włosy były pod spodem. Następnie dzielimy je na części i pasmo po paśmie zwijamy na palcu wokół własnej osi, a następnie nakręcamy na opaskę tyle razy, na ile pozwoli nam długość włosów. Tak samo jak w przypadku ślimaczków, efekty widoczne będą tu po kilku godzinach. Jeśli chcemy je przyspieszyć, możemy zwinąć lekko wilgotne włosy, po czym osuszyć je suszarką z chłodnym nawiewem.

FALE NA WŁOSACH BEZ UŻYCIA CIEPŁA

Również wielbicielki fal na włosach mogą zrobić je bez użycia ciepła. Najprostszym sposobem jest związanie włosów w warkocz i pozostawienie ich na parę godzin. Najlepszy efekt osiągniemy w przypadku warkocza francuskiego lub holenderskiego, ponieważ wtedy fale będą się zaczynać już od nasady włosów, a nie od ich połowy, jak było by to w przypadku klasycznego splotu. Jeśli chcemy, aby fale bez użycia ciepła były drobniejsze, wystarczy podzielić włosy na pół i zapleść dwa warkocze. Warkocze najlepiej zakończyć jak najniżej, aby nie zostawić zbyt długich prostych końcówek, które mogłyby zepsuć cały efekt. Rozpuszczone włosy rozczesujemy delikatnie grzebieniem lub roztrzepujemy palcami – zbyt mocne czesanie szczotką może sprawić, że włosy będą się puszyć a na głowie powstanie nam „,lwia grzywa”.

PROSTE WŁOSY BEZ UŻYCIA CIEPŁA

Posiadaczkom mocno kręconych włosów, niestety trudno będzie uzyskać proste włosy bez użycia ciepła. Jednak jeśli twoje włosy są falowane, jest kilka trików, które mogą pomóc je wyprostować.

Jak wyprostować włosy bez użycia ciepła? To proste – jedną z metod jest użycie okrągłej szczotki podczas suszenia włosów. Dzielimy włosy na warstwy i pasmo po paśmie wyciągamy na szczotce, zaczynając od nasady i jednocześnie kierując na nie strumień powietrza suszarki. Temperatura suszenia jest zdecydowanie niższa i mniej szkodliwa niż w przypadku prostownicy. Ważne jest aby suszyć włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa – sprawi to, że będą one bardziej gładkie i błyszczące.

W prostowaniu włosów, pomóc nam mogą także przeznaczone specjalnie do tego celu kosmetyki.  Mgiełki, spreje i kremy wygładzające nakładamy na włosy tuż po myciu, przed suszeniem. Kosmetyki tego typu są dostępne w wielu wersjach w niemal każdej drogerii, dlatego warto poeksperymentować, które z nich sprawdzą się w naszym przypadku. 

Żeby włosy były piękne i zdrowe nie narażając ich na gorące powietrze powyższe rady jak zrobić loki bez lokówki czy fale bez użycia ciepła, a nawet jak uzyskać proste włosy bez użycia ciepła powinny się sprawdzić i przynieść zniewalające efekty.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Pielęgnacja włosów

Obrazek wyróżnijacy

Preparaty do codziennej pielęgnacji włosów

Wypadanie włosów to problem, z którym każdy z nas zetknie się w swoim życiu. Niezależnie od przyczyn stanowi powód niepokoju i owocuje zgłaszaniem się do lekarza, zwłaszcza dermatologa.

więcej

Artykuły

Pielęgnacja włosów

Obrazek wyróżnijacy

Jak dobierać kosmetyki do domowej pielęgnacji włosów?

Wygląd często definiuje człowieka. Starannie ułożona fryzura i zdrowe lśniące włosy są naszą ozdobą. Jednakże, aby prawidłowo zadbać o włosy, często potrzeba wielu kosmetyków i zabiegów, jak również prawidłowych schematów pielęgnacyjnych. Prawidłowo dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny być dostosowane do danej osoby precyzyjnie i indywidualnie.

więcej

Artykuły

Pielęgnacja włosów

Obrazek wyróżnijacy

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów i jaki ma wpływ na włosy

Kiedy nasze włosy są przesuszone, puszą się i są trudne do ułożenia, często chcąc poprawić ich wygląd sięgamy po prostownicę. Pozwala nam to uzyskać błyskawiczny efekt - włosy robią się gładkie, a fryzura zostaje ujarzmiona. Niestety stosowanie prostownicy na dłuższą metę nie jest dobrym rozwiązaniem. Włosy poddawane stylizacji w tak wysokich temperaturach stają się przesuszone, matowe i podatne na zniszczenia. Co więc możemy zrobić aby wygładzić włosy, bez codziennego prostowania i co to jest keratynowe prostowanie włosów?

więcej

Pielęgnacja włosów

Video

Obrazek wyróżnijacy

Stylizacja włosów. Czym najlepiej układać włosy, by ich nie niszczyć

Stylizacji włosów dokonujemy częściej lub rzadziej. Zależy to od naszych potrzeb, naszego trybu życia, okazji. Warto wiedzieć czym najlepiej układać włosy – zarówno zastosowanie odpowiedniego sprzętu, jak i odpowiednich zasad jest istotne. Należy mieć na uwadze również efekt jaki chcemy osiągnąć.

więcej