Makijaż: Love Forever!

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Walentynki nie należą co prawda do polskich tradycji, jednak bardzo wiele par planuje coś szczególnego w tym dniu. Zazwyczaj jest to romantyczna kolacja przy świecach, czy wyjście do kina z ukochanym.

Baner

Świetnym dopełnieniem walentynkowego stroju jest makijaż w odcieniach kojarzących się z miłością! Mowa oczywiście o różu. Idąc tym tropem, życzymy Wam drogie Czytelniczki, aby uczucia, które zapłoną w tym dniu również pozostały w Waszych sercach forever!

Wracając do makijażu, aby go wykonać, będziesz potrzebować następujących produktów:

  • cień do brwi w kolorze neutralnego brązu,
  • bazę pod cienie,
  • cielisty, matowy cień do powiek,
  • różowy, połyskujący cień ze srebrnym połyskiem,
  • śliwkowy cień do powiek,
  • różowo-łososiowy cień do powiek,
  • bladoróżowy, perłowy cień,
  • czarny eyeliner,
  • tusz do rzęs i obowiązkowo pas sztucznych rzęs.

Poza tym potrzebne będą: baza pod cienie, tusz do rzęs i biała kredka do oczu.

Jestes gotowa? Zaczynamy!

Makijaż_na_walentynki

Krok 1. Brwi są oprawą oczu, dlatego dzisiejszy makijaż zacznij od podkreślenia ich kształtu. W delikatnych, różanych makijażach, oczy mogą wyglądać nieco niewyraźni o blado. Aby do tego nie dopuścić, warto zawsze podkreślić brwi – to naprawdę działa!

Krok 2. Aby zneutralizować naturalne zaczerwieniania na powiekach, nałóż bazę, a następnie pokryj ją matowym, cielistym cieniem.

Krok 3. Dopiero teraz przystępujemy do wykonywania makijażu właściwego: na środek górnej powieki nałóż różowy, skrzący na srebrno cień. Najlepiej nałożyć go palcem, ponieważ tego typu cienie lubią się osypywać.

Makijaż_na_walentynki

Krok 4. W zewnętrznym kąciku oka namaluj literę „C”, przy użyciu śliwkowego cienia.

Krok 5. Rozetrzyj granice ciemnego koloru przy użyciu różowego cienia wpadającego w łosoś (nieco cieplejszego, niż róż nakładany na środek powieki w kroku nr 3)

Krok 6. Wewnętrzny kącik oka dokładnie rozświetl perłowym, bladym różem.

Makijaż_na_walentynki

Krok 7. Wzdłuż górnej linii rzęs namaluj czarną kreskę i zakończ ją „strzałką”.

Krok 8. Linię wodną w oku pomaluj białą kredką – to optycznie powiększy Twoje oczy, dzięki czemu będą wyglądały bardzo romantycznie!

Krok 9. Wytuszuj rzęsy i koniecznie doklej pasek naturalnie wyglądających, sztucznych rzęs – to doda Twojemu spojrzeniu zalotności!

Makijaż_na_walentynki

Krok 10. Gotowe!

Powodzenia!