Jak fryzurą możemy ukryć męskie mankamenty w każdym wieku? Sposoby na wypadające włosy

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Atrakcyjność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w życiu człowieka. Od wieków jest czynnikiem sprzyjającym sympatii. Tuż obok istotnymi wydają się być takie elementy jak zapach, tembr głosu, zachowania na które składają się rożne cechy charakteru. Jednak to atrakcyjność fizyczna gra pierwsze skrzypce zwłaszcza w początkowej fazie tworzenia się związków. Nie tylko tych partnerskich, ale również przyjacielskich, kumpelskich czy zawodowych.

Baner

Człowiek nie przychodzi na świat idealny. Mimo tej świadomości, na każdym etapie życia, brak ideału wywołuje w nas wszelakie kompleksy i próbę ukrywania naszych niedoskonałości, które możemy nazwać „mankamentami”.

Okazuje się, że wpływ na to mają dziesiątki czynników, a wiele z nich niestety pozostaje zupełnie poza naszą kontrolą. Skupiając się na świecie mężczyzn, nie zawsze jest to łysienie i problemy związane z upływem czasu. Tyczą się również układu czaszki, uszu, naturalnej linii zarostu czy znamion.

METAMORFOZA A „MANKAMENTY” 

Istnieją jednak takie kwestie, na które to właśnie Ty możesz mieć ogromny wpływ. Dzięki nim możesz poczuć się lepiej i podnieść swoją atrakcyjność w oczach innych, ale przede wszystkim swoich.

Każda zmiana w życiu, jest nadzieją na lepsze. Wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Za sprawą metamorfozy w swoim wyglądzie możesz dodać sobie nowych sił i pewności siebie. Dlatego jako specjalista zachęcam Cię do eksperymentowania w kwestiach swojego wizerunku.

Warto zacząć od fryzury, ponieważ można to zrobić bez trudu i bez dużego budżetu. Poza tym pamiętajmy, że to właśnie włosy i twarz są naszą pierwszą wizytówką. Fryzurą możesz wyeksponować wszystkie swoje mankamenty, jak również możesz je przy tuszować. Wystarczy odrobina odwagi, zamienienie jej w czyn i porada u specjalisty.

Dla odważniejszych Panów, dobrą drogą do zmiany w obecnej dobie, jest zmiana koloru włosów. U mężczyzn sugeruję subtelne podkreślenia kolorystyczne.

Jaśniejsze włosy w postaci delikatnych refleksów, czy pasemek odmładzają, dodają objętości. Cała fryzura nabiera lekkości, a twarz bardzo mocno się rozświetla.

Oczywiście, by móc zaaplikować odpowiedni kolor i dobrać technikę wykonania zabiegu, należy mieć stworzoną bryłę. Jest to nic innego jak dobrze dobrana fryzura. A na koniec do tych dwóch elementów dobrze byłoby dołożyć odpowiednią pielęgnację, by wspomóc ich objętość, nawilżyć włosy i porządnie oczyszczać skórę głowy. Spowoduje to poprawną pracę gruczołów, co zminimalizuje wypadanie włosów, a ty będziesz cieszył się pięknym lookiem.

JAKA FRYZURA I DLA KOGO?

Jeśli Twoje włosy są w miarę gęste, ale masz bardziej widoczne czoło, warto zastosować krótkie strzyżenie z mocnym wycieniowaniem bo bokach i z tyłu głowy. Dobrze jest zainwestować w matową i mocną pastę stylizująca, po to by wprowadzić artystyczny nieład na czubku głowy, pozostawiając gładkość na reszcie fryzury. W efekcie odciągniesz uwagę od rzadszego czubka głowy i dodasz troszkę objętości.

Masz jeszcze całkiem dobrej jakości czuprynę, ale zaczynają się pokazywać zakola? Możesz zastosować strzyżenie krótkich boków i tyłu, a wydłużyć dość mocno grzywkę, po to by zaczesywać ją na boki. Możesz zastosować odrobiny pasty lub żelu by wszystko się trzymało w należytym porządku. Strzyżenie jest proste, nie wymaga od ciebie zaangażowania, a ukryje pojawiające się zakola.

Jeżeli gęstość włosów jest umiarkowana lub duża, ale borykasz się z miejscowym łysieniem bliżej czubka głowy, możesz pokusić się o strzyżenie, w którym długość włosów z przodu pozwoli je zaczesać do tyłu ukrywając łysawe miejsca. Czesanie na tzw. pożyczkę. Należy używać kosmetyków zwiększających objętość – typu musy/ pianki, a na koniec posłużyć się lakierem by utrwalił wykonana pracę. Wygląd fryzury jest bardzo klasyczny, ale dodaje szyku i elegancji.

Na dość mocno przerzedzone boki polecam irokeza. Mocno skrócone i wycieniowane boki zniwelują problem przy skroniach, a bujnym „czubem” dodasz pazura w swoim wyglądzie i zyskasz dużą objętość. Zastosuj mocno utrwalające środki do stylizacji by podkręcić wygląd fryzury.

Na sam koniec sposób na mocno przerzedzone włosy lub plackowate łysienia po całej objętości głowy. W tej sytuacji dobór fryzury jest jeden – zgolenie włosów. Wymaga to wyjątkowej odwagi, z pewnością doda Ci seksapilu.

Moim zdaniem jest jedna bardzo kluczowa kwestia. To nie ci najprzystojniejsi mają największe powodzenie w życiu . Jeśli jesteś interesującym mężczyzną, stworzyłeś swój niepowtarzalny wizerunek, jesteś w tym autentyczny, to wzbudzisz zainteresowanie. Twój wygląd zewnętrzny, taki jak fryzura czy ubiór, tylko podkreśla osobowość. Z mankamentami też można się podobać.

Tak więc w procesie tak ważnym jak metamorfoza, w pielęgnacji i zewnętrznych aspektach, zadbajcie również o wnętrze. To ono dodaje nam najwięcej życiowej odwagi i siły.

Poznaj linię produktów

Mężczyzna

Zawierają innowacyjną formułę
Inno-Bimexinum™ dla potrójnego działania:

  • powstrzymują wypadanie włosów
  • zagęszczają włosy
  • wzmacniają włosy
Więcej

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Mężczyźni

Obrazek wyróżnijacy

Męskie włosy - mycie, pielęgnacja i stylizacja

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe, piękne lśniące włosy. Są one wizytówką zarówno kobiet jak i mężczyzn. Tak jak w przypadku kobiet codzienna pielęgnacja i stylizacja to standardowe zabiegi, to dla mężczyzn jest już absorbującym i niekoniecznie ważnym elementem dnia.

więcej

Artykuły

Mężczyźni

Obrazek wyróżnijacy

Fryzury dla mężczyzn - jak ukryć zakola ?

Atrybutem urody dla wielu mężczyzn jest obfita i bujna czupryna. Niektórym ciężko jest zaakceptować fakt wypadania włosów, zwłaszcza jeśli powoduje pojawienie się zakoli czy łysiny na czubku głowy.

więcej

Artykuły

Mężczyźni

Obrazek wyróżnijacy

Męskie włosy - charakterystyka

Włosy - niegdyś pełniące głównie rolę ochronną skóry przed czynnikami zewnętrznymi i urazami, dzisiaj są najczęściej ozdobą, która dodaje nam pewności siebie i poczucia atrakcyjności. Wraz z rozwojem gatunku nastąpił zanik owłosienia, ale nie całkowity. W miejscach w których pozostał, nadal pełni rolę ochronną przed potem, kurzem, gorącem czy promieniowaniem słonecznym. Tak wiele o włosach mówimy i piszemy, ale co to jest tak naprawdę "włos"? Jaka jest jego budowa, właściwości fizyczne czy proces wzrostu? Nadszedł czas na odrobinę teorii, w lekkiej i zrozumiałej formie, aby rozwiać wątpliwości i mity, które narosły wokół włosów.

więcej

Artykuły

Mężczyźni

Obrazek wyróżnijacy

Fryzury męskie po 40-stce

Nieodłącznym elementem życia jest czas, który biegnie nieubłaganie i nie da się go zatrzymać. Pomijając refleksje stricte egzystencjonalne, które dopadają nas wraz z jego upływem, to jednak centralne miejsce w naszej głowie zajmuje kompleks wieku i zmiany w wyglądzie zewnętrznym.

więcej