Przegląd odżywek do paznokci

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Jesteś posiadaczką słabych, łamliwych i rozdwajających się paznokci? Zbyt częste stylizacje akrylowe i żelowe mogą powodować pogorszenie ich kondycji, dlatego warto sięgnąć po regenerująco-naprawczą odżywkę do paznokci. Którą z nich wybrać? Przyjrzyjmy się kilku różnym preparatom wzmacniającym do paznokci.

Baner

CZY POTRZEBUJESZ ODŻYWKI DO PAZNOKCI?

Jeśli twoje paznokcie stały się kruche, łamliwe i rozdwajające to tak! Nie tylko częste zabiegi manicure (żelowe, hybrydowe i akrylowe), ale również środki czyszczące i zbyt długie moczenie paznokci w wodzie, na przykład podczas domowych porządków, może niekorzystnie wpłynąć na ich kondycję. Dlatego tak bardzo istotna jest ochrona przed silnymi środkami czyszczącymi i wilgocią oraz regularne odżywianie.

JAKIE JEST ZADANIE ODŻYWKI DO PAZNOKCI?

Wzmacniająca odżywka do paznokci powstała po to, aby chronić delikatną i słabą płytkę paznokci przed uszkodzeniem. Jest ona podstawowym elementem dbania o paznokcie, który ma za zadanie stopniowo wzmacniać i odbudować ich płytkę, pozostawiając je mocne, zdrowe i błyszczące.

Czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie odżywki do paznokci?
Przed zakupem odżywki do paznokci warto zastanowić się nad potrzebami paznokci. Niezależnie od formuły odżywki, kosmetyk ten może być stosowany bezpośrednio na płytkę lub jako zabezpieczenie lakieru do paznokci.

Piękne i mocne paznokcie prezentują się niesamowicie. Wiele kobiet poświęca mnóstwo czasu i pieniędzy, aby zyskać ich imponujący wygląd. Ale nawet najbardziej profesjonalny zabieg kosmetyczny czy manicure nie pomoże, kiedy paznokcie są rozdwojone, uszkodzone czy popękane. I tutaj z pomocą przychodzą odżywki wzmacniające do paznokci.

ODŻYWKI DO PAZNOKCI – POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ?

Celem stosowania odżywek do paznokci jest nie tylko wzmocnienie ich naturalnej płytki, ale również poprawa elastyczności i kondycji paznokcia. Każdego dnia, często nieświadomie, narażamy je na intensywne namaczanie, zbyt częste zabiegi manicure czy środki czystości, które pogarszają ich wygląd.

Odżywki do paznokci najczęściej wzbogacone są witaminami A i E o właściwościach odżywczych i wzmacniających. Zawierają również składniki antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które łagodzą obrzęki i zapobiegają infekcjom. Jednak niektóre odżywki mogą także zawierać alkohol, który ma pomóc wnikać składnikom aktywnym w płytkę paznokci. Kiedy taka odżywka z zawartością alkoholu jest aplikowana zbyt często, wówczas może osłabić strukturę paznokcia, powodować rozdwajanie i łamliwość. Dlatego najlepiej unikać odżywek do paznokci, które w swojej recepturze INCI zawierają alkohol.

JAK STOSOWAĆ ODŻYWKI DO PAZNOKCI?

Zasadniczo znajdziemy dwa rodzaje odżywek do paznokci. Jedne w postaci balsamu lub serum, które wciera się w płytkę paznokci i skórki wokół nich, a inne w postaci płynnej, które nakłada się za pomocą pędzelka, tak samo, jak lakier do paznokci.

PRZEGLĄD ODŻYWEK DO PAZNOKCI

Regeneracyjne serum do paznokci to preparat wzmacniający przeznaczony do kruchych i łamliwych paznokci. Wypełniony jest składnikami o właściwościach odbudowujących oraz odżywia, nawilża, regeneruje i wzmacnia. Rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt, przywraca płytce paznokci blask i chroni przed rozdwajaniem i pękaniem.

Innym ciekawym kosmetykiem jest serum kolagenowe do paznokci. Jego formula została wzbogacona olejkiem z drzewa herbacianego. A kosmetyk znajduje się w szklanej butelce z pipetą ułatwiającą aplikację. Serum kolagenowe naprawia i wzmacnia płytkę paznokci. Działa antybakteryjnie i antyseptycznie, odżywia, zmniejsza stany zapalne. Doskonale sprawdza się do naprawy płytki paznokci po żelach, hybrydach, urazach, stanach zapalnych czy infekcjach grzybiczych.

Proteinowa baza do paznokci to produkt przeznaczony do manicure hybrydowego. Jego zadaniem jest odżywienie i wzmocnienie płytki paznokci oraz ochrona przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Proteinowa baza do paznokci to sprzymierzeniec kobiet, które chętnie korzystają z usług stylistki paznokci i są narażone na osłabienie i łamliwość płytki paznokci po zabiegach kosmetycznych.

Interesującym rozwiązaniem jest również preparat witaminowy, który odbudowuje strukturę płytki paznokcia, odżywia, natłuszcza i nawilża. Kosmetyk przeznaczony jest do pielęgnacji cienkich, słabych i łamliwych paznokci szczególnie po zdjęciu tipsów.

JAK CZĘSTO UŻYWAĆ ODŻYWEK DO PAZNOKCI?

Warto regularnie przyglądać się kondycji swoich paznokci i na tej podstawie decydować o tym, jak często stosować odżywkę do paznokci. Gdy są one w dobrym stanie, najlepiej stosować wzmacniającą odżywkę do paznokci jedynie przed i po aplikacji lakieru albo wykonaniu zabiegu kosmetycznego, aby wzmocnić i zabezpieczyć płytkę paznokci przed uszkodzeniem. Natomiast w przypadku osłabionych paznokci najlepiej regularnie, co kilka dni, stosować odżywkę.