Klasyczny makijaż ślubny krok po kroku

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Do wykonania tego konkretnego makijażu używałam palety cieni Urban Decay Naked 2. Oczywiście możecie zastąpić ten produkt innymi cieniami, które posiadacie w Waszej kosmetyczce.

Baner

Aby uwieńczyć dzieło, użyłam pasa sztucznych rzęs, jednak zrobiłam to ze względu na zdjęcia. Do faktycznego makijażu ślubnego lepiej sprawdzą się kępki rzęs bądź przedłużanie 1:1. Pas rzęs jest bowiem zbyt mało pewny i jeśli w trakcie zabaw weselnych zacznie Wam się odklejać, zepsuje to cały makijaż i późniejsze zdjęcia pamiątkowe. Jeśli natomiast odpadnie jedna kępka, to nic złego się nie stanie 🙂

Zapraszam do odwzorowywania!

Do wykonania tego makijażu będą potrzebne następujące cienie:

  • ciemny, metaliczny brąz,
  • złoty metalik,
  • jasny, szampański metalik,
  • intensywna, matowa czerń,
  • metaliczny miedziany,
  • połyskujący, średni brąz,
  • jasny cielisty (satyna).

Poza tym zaopatrzcie się w bazę pod cienie, wodoodporny tusz do rzęs, czarną wodoodporną kredkę do oczu i opcjonalnie kohl.

Gotowe? To zaczynamy!

Makijaż_ślubny

Krok 1. Zacznij od pokrycia powieki bazą pod cienie i delikatnie ją przypudruj (najlepiej pudrem sypkim). Całą powiekę delikatnie rozjaśnij satynowym, cielistym cieniem.

Krok 2. Górną powiekę aż po załamanie pokryj złotym cieniem.

Krok 3. Zewnętrzny kącik oka przyciemniaj stopniowo przy użyciu średniego brązu. Cieniuj na kształt litery „c”.

Makijaż_ślubny

 
Krok 4. Zacznij rozcierać brąz ku górze, w kierunku łuku brwi.

Krok 5. Załamanie powieki dodatkowo przyciemnij przy użyciu ciemnego brązu. Tym, co zostanie na pędzelku, zaakcentuj dolną powiekę w zewnętrznym odcinku.

Krok 6. Satynowym, cielistym cieniem rozjaśnij obszar pod brwią, rozcierając granice między jasnym, a ciemnym cieniem.

Makijaż_ślubny

Krok 7. Cieniem w kolorze szampana rozjaśnij wewnętrzny kącik oka.

Krok 8. Czarnym cieniem zaznacz linię brwi, a następnie pokryj ją czarnym eyelinerem. Wyciągnij go w zewnętrznym kąciku w „strzałkę” biegnącą ku górze, w kierunku łuku brwi.

Krok 9. Wytuszuj rzęsy i w razie potrzeby doklej sztuczne kępki.

Makijaż_ślubny

Krok 10. Makijaż jest gotowy!

Powodzenia!