Klasyczny makijaż typu „smoky eyes” krok po kroku

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Smolisty, „dymny” makijaż oczu to klasyka, która nie wychodzi z mody. Opanowanie tego typu cieniowania wymaga nieco praktyki, jednak warto poświęcić czas na naukę, ponieważ tego typu makijaż jest bardzo elegancki i pasuje do większości kształtów oczu.

Baner

Bardzo dobrze wygląda przy jasnych tęczówkach, choć ciemny kolor oczu również go nie wyklucza. Wystarczy delikatnie rozświetlić wewnętrzny kącik oka, by całość nie wydawała się zbyt ciężka.

Do wykonania tego makijażu będą potrzebne następujące cienie:

  • czarnej kredki do oczu,
  • czarnego matowego cienia,
  • jasnego cielistego cienia,
  • jasnego szarego matowego cienia.

Poza tym – zaopatrz się w bazę pod cienie i tusz do rzęs.

Gotowa? Zaczynamy!

Smoky eyes

Krok 1. Na powiekę nałóż bazę i delikatnie ją przypudruj. Wzdłuż górnej linii rzęs i na ruchomą część powieki nałóż czarną kredkę do oczu. Nie musisz być precyzyjna, ponieważ zaraz będziesz ją rozcierać.

Krok 2. Rozetrzyj czarną kredkę, przy pomocy czystego, płaskiego pędzelka. Tym, co na nim pozostało, zaznacz dolną linię rzęs.

Krok 3. Czarny, matowy cień nałóż wzdłuż linii rzęs na górnej powiece i kieruj się ku górze, w kierunku łuku brwi. Nakładaj cień delikatnie, starając się go „wklepać”, by się nie osypywał.

Smoky_eyes_


Krok 4. Miękkim, puchatym pędzelkiem rozetrzyj granice czerni. Użyj do tego odrobiny jasnego szarego cienia. Staraj się uzyskać takie przejście, by czerń miękko rozjaśniała się aż do koloru skóry.

Krok 5. Czarnym matowym cieniem podkreśl dolną powiekę.

Krok 6. Następnie granice czerni na dolnej powiece rozetrzyj szarym matowym cieniem.

Smoky_eyes_

Krok 7. Wewnętrzny kącik oka rozjaśnij białym perłowym cieniem.

Krok 8. Czarną kredką obrysuj brzegi powiek (linię wodną).

Krok 9. Wytuszuj rzęsy.

Makijaż w różu

Krok 10. Makijaż jest gotowy!