Makijaż wieczorowy – Fiolet i Złoty Brokat

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Kiedy szukamy inspiracji na makijaż imprezowy, zazwyczaj zależy nam na czymś, co wybije nas z tłumu. Wieczorowa kreacja jest świetnym dopełnieniem mocnego cieniowania, które wydłuża oko. Często nazywamy je kocim, ponieważ w tak wymalowanych oczach przypominamy kocicę.

Baner

W poniższej propozycji połączyłam takie właśnie cieniowanie z dużą ilością brokatu na ruchomej powiece. Dzięki temu oko pięknie mieni się w sztucznym, wieczorowym świetle!

Ostateczny dobór kolorów zależy od Was. Fiolet i złoto pięknie się ze sobą komponują i ożywiają czarne kreacje z dodatkiem złota. Możecie równie dobrze postawić na brąz, choć jest on znacznie bardziej codzienny.

Ciekawą opcją jest też granat, jednak to kolor niebezpieczny, który źle nałożony ociera się o kicz.

Warto szukać takiej kolorystyki, która podkreśla Wasz kolor oczu – fiolet świetnie współgra z zielenią i niebieskościami, a granat z brązem. Kolory ziemi (neutralne – brązy, beże, szarości) świetnie wyglądają z każdą tęczówką!

Do wykonania tego makijażu będziecie potrzebować następujących kosmetyków:

  • cienie: szary, średni odcień szarości; średni, zgaszony fiolet; głęboka matowa czerń;
  • czarny khol bądź kredka do oczu;
  • żel do mocowania brokatu;
  • złoty brokat;
  • czarny tusz do rzęs;
  • ewentualnie sztuczne rzęsy.

Gotowe? Zaczynamy!Krok 1. Całą górną powiekę, linię wodną w oku i zewnętrzny odcinek dolnej powieki pokryj czarną kredką do oczu.

Krok 2. Miękkim pędzelkiem rozetrzyj czarną kredką aż do załamania powieki – to będzie Twoja baza pod makijaż oka.

Krok 3. Załamanie powieki dodatkowo wycieniuj od wcześniej roztartej czerni do koloru skóry. Użyj do tego miękkiego pędzelka i szarego cienia.

Krok 4.Załamanie dodatkowo delikatnie muśnij fioletem w miejscu wcześniej nałożonej szarości – dzięki temu uzyskasz miękkie przejście tonalne między fioletem a kolorem skóry.

Krok 5. Górną i dolną powiekę w miejscu wcześniej nałożonej kredki pokryj czarnym, matowym cieniem. Staraj się go nie wcierać, a raczej wklepywać w powiekę – dzięki temu mniej się osypie.

Krok 6.Teraz czas na wyciągnięcie cieniowania do kociego kształtu. Sięgnij po fiolet i delikatnie pociągnij cieniowanie skośnie ku górze, w kierunku końcówki brwi. Pamiętaj by cieniować powoli, małą ilością cienia – nie powstaną wówczas plamy.

Krok 7.Na ruchomą część powieki górnej i wewnętrzny kącik oka nałóż specjalny żel pod brokat. Staraj sie go nakładać delikatnie, by nie rozmazać makijażu.

Krok 8. Złoty brokat bardzo delikatnie wklep w miejsce nałożenia żelu.

Krok 9. Wzdłuż górnej linii rzęs namaluj czarną kreskę przy użyciu kredki.

Krok 10. Wytuszuj rzęsy i w razie potrzeby doklej sztuczne. Gotowe!

Gotowe!