Makijaż z wybiegów: czarne kocie oko z kropkami

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Na jesiennych wybiegach króluje ostry, buntowniczy styl. Dużo jest inspiracji w stylu grunge, punk czy rock. Na pokazie mody Anny Sui możemy zaobserwować bardzo ciekawą syntezę kociego oka z graficznymi kropkami.

Baner

Propozycja jest na tyle ciekawa, że postanowiłam ją dla Was odwzorować!

Do wykonania tego makijażu będziecie potrzebować jedynie czarnej kredki, czarnego linera i czarnego, matowego cienia. Dodatkowo miejcie pod ręką białą kredkę i tusz do rzęs.

Gotowe? Zaczynamy!

Makijaż_z_wybiegów

Krok 1. Powiekę delikatnie pokryj korektorem i przypudruj, by miała jednolity kolor.

Krok 2. Czarną kredką namaluj kontur makijażu. Ma on pokrywać całą ruchomą powiekę górną i kończyć się ostrym szpicem w zewnętrznym kąciku oka.

Krok 3. Czarną kredką wypełnij przestrzeń wyznaczoną przez wcześniej namalowany kontur.

Makijaż_z_wybiegów

Krok 4. Sięgnij po czarny, matowy cień. Delikatnie wklep go we wcześniej nałożoną kredkę, tak, by nie było żadnych prześwitów.

Krok 5. Upewnij się, że gdy patrzysz na wprost, z pomiędzy rzęs nie widać koloru skóry. Tam również musi znaleźć się jednolita czerń.

Krok 6. Przejdź do malowania kropek. To trudne zadanie, więc bądź cierpliwa i precyzyjna. Ja do wykonania kropek użyłam czarnego eyelinera i sondy do zdobień na paznokciach. Delikatnie nabrałam odrobinę żelu na kulkę sondy i odbijałam kropki pod krawędzią dolnej powieki.

Makijaż_z_wybiegów

Krok 7. Linię wodną w oku pomaluj na biało – osiągniesz mocny, graficzny kontrast.

Krok 8. Wytuszuj rzęsy i w razie potrzeby doklej sztuczne. Gotowe!

Powodzenia!