Sposób na piękne rzęsy – Prawidłowy demakijaż oczu krok po kroku

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Jednym z najczęstszych, złych nawyków w codziennej pielęgnacji jest źle wykonany demakijaż oczu. Robimy go w pośpiechu, stosujemy nieodpowiednie preparaty i przyczyniamy się do uszkodzenia rzęs lub wystąpienia podrażnień okolic oczu. Jak wykonać prawidłowy demakijaż oczu bez szkody dla rzęs i skóry?

Baner

DEMAKIJAŻ OCZU – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Zacznij od nasączenia wacika kosmetycznego odpowiednim preparatem. Wielkość wacika nie ma znaczenia, jednak najlepiej jeśli będzie on wykonany w 100% z bawełny. Kosmetyki do demakijażu dobieraj w zależności od makijażu i stanu wrażliwości twoich oczu. Jeśli makijaż jest wodoodporny, zastosuj kosmetyk dwufazowy, na bazie oleju. W pozostałych przypadkach może to być płyn micelarny lub mleczko do demakijażu. Jeśli masz wrażliwe oczy, zadbaj o dedykowany płyn lub mleczko do demakijażu oczu wrażliwych.

JAK ZMYWAĆ MAKIJAŻ OCZU – DEMAKIJAŻ KROK PO KROKU

Jak zmywać makijaż oczu? Nasączony wacik przyłóż do powieki,  delikatnie dociśnij go do rzęs i odczekaj kilka sekund, aż produkt rozpuści makijaż. Następnie przesuń wacik do dołu. Powtarzaj te ruchy do momentu, aż wacik będzie czysty. Absolutnie nie trzyj powieki, nie pocieraj rzęs. Jeśli zajdzie taka potrzeba możesz doczyścić okolicę oka przy pomocy patyczka kosmetycznego. Delikatny demakijaż oczu nie podrażni ich.

Drugi sposób to przyłożenie wacika nasączonego produktem do dolnej powieki, zamknięcie oka i posłużenie się patyczkiem kosmetycznym w celu dokładnego rozprowadzenia produktu na rzęsach. Następnie wystarczy usunąć tusz do rzęs czystym wacikiem.

Jeśli do demakijażu oczu stosujesz olejek lub balsam na bazie oleju, wtedy nakładaj jego niewielką ilość na powiekę, delikatnie rozprowadzaj na rzęsach, pokrywając je ruchem palców do dołu powieki. Usuń  makijaż przy pomocy czystego wacika kosmetycznego, zawsze ruchem do dołu. Pamiętaj, aby przemyć oko dużą ilością wody w przypadku gdy preparat dostanie się do wnętrza oka lub skonsultuj się z lekarzem jeśli czujesz duży dyskomfort.

DEMAKIJAŻ OCZU WRAŻLIWYCH NIE TYLKO DLA WRAŻLIWCÓW

Jeśli posiadasz oczy wrażliwe zrezygnuj ze specyfików, które w składzie mają alkohol czy też związki zapachowe, które dodatkowo mogą podrażniać oczy. Sprawdzaj czy kosmetyki do demakijażu oczu wrażliwych zostały przebadane okulistycznie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, iż są one odpowiednie dla tej okolicy twarzy.

Pamiętaj o prawidłowym demakijażu oczu, zrezygnuj ze złych nawyków i wprowadź te proste zasady do codziennej rutyny, a Twoje rzęsy będą piękne i będą wyglądały zdrowo.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Czy rzęsy odrastają i jak długo rosną - cykl wzrostu rzęs

Szybkość wzrostu rzęs uzależniona jest od genetyki danej osoby, oraz ogólnej kondycji organizmu – im osoba genetycznie bardziej predysponowana do posiadania wachlarza długich i gęstych rzęs, oraz im zdrowszy tryb życia prowadzi, tym rzęsy będą bardziej obfite, lśniące i intensywniej zabarwione. Rzęsy, podobnie jak włosy rosnące na głowie poddane, są cyklowi wzrostu dzielącemu się na fazy. Wyróżnia się trzy główne fazy wzrostu włosów i rzęs: anagen, katagen i telogen.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Co jest dobre na porost i wzmocnienie rzęs, czyli składniki aktywne w odżywkach

Kompleksowe działanie dobrych odżywek do rzęs zależy przede wszystkim od ich składu. Oprócz substancji tworzących preparat i wypływających na jego formułę, znajdziemy składniki aktywne, dzięki którym rzęsy będą długie, piękne i zdrowe. Zobacz, jakie składniki aktywne powinna zawierać dobra odżywka do rzęs, aby dzięki jej stosowaniu rzęsy były zdrowe i piękne.

więcej

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Video

Obrazek wyróżnijacy

Jak zrobić demakijaż oczu i jak prawidłowo malować rzęsy

Wybór tuszy do rzęs na drogeryjnych półkach jest ogromny. Wybór tuszu do rzęs to jedno, a to jak malować rzęsy, to drugie. Z kwestią wykonywania makijażu wiąże się również pytanie czym zmywać makijaż oczu. W poniższym filmie przedstawiamy trzy techniki tuszowania rzęs oraz trzy techniki wykonywania demakijażu oka.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Kształt i rozkład rzęs na powiekach

Każda osoba ma nieco inne rzęsy. Różnią się one długością, gęstością, grubością, kształtem i kierunkiem wzrostu. W dużej mierze rozkład rzęs na powiece uzależniony jest od genów, ale niemałe znaczenie również mają zabiegi pielęgnacyjne stosowane na oczy i na rzęsy, które mogą mieć wpływ zarówno na mieszki włosowe na powiekach, z których wyrastają rzęsy, jak i na same rzęsy. Istnieją pewne prawidłowości, które determinują ilość, gęstość, rozkład na powiece, kształt i długość rzęs.

więcej