Dlaczego rzęsy wypadają po zaprzestaniu stosowania odżywki?

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Popularność zabiegów upiększających i odmładzających nieustannie rośnie – zarówno wykonywanych profesjonalnie w specjalistycznych gabinetach, jak i wykonywanych w domu. Dostępność urządzeń i preparatów kosmetycznych jest coraz większa, coraz szersza jest także oferta rynkowa. Wybierając dany produkt, należy wziąć pod uwagę nie tylko działanie doraźne, ale także długotrwałe. Innymi słowy, należy zweryfikować kiedy pojawią się pierwsze efekty. A także, co i jak szybko stanie się po zaprzestaniu stosowania danego produktu?

Baner

JAK DZIAŁA ODŻYWKA DO RZĘS?

Odżywki do rzęs, czy serum pobudzające wzrost rzęs oddziałują na aktywną fazę wzrostu rzęs – wydłużają anagen i sprawiają, że rzęsy rosną dłuższe, rosną szybciej i są silniejsze. Żaden produkt kosmetyczny nie jest w stanie zwiększyć ilości mieszków włosowych na powierzchni powiek, ale produkty zawierające bimatoprost, jak np. Biotebal rzęsy XXL, są w stanie zwiększyć gęstość i długość rzęs poprzez wydłużenie cyklu wzrostu rzęs. Naukowo udowodnione jest także pogrubienie cebulek rzęs poprzez stymulację bimatoprostem – dzięki temu rzęsy rosną grubsze i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia.

Nie został do końca wyjaśniony naukowo mechanizm działania bimatoprostu na poprawę gęstości i prędkości wzrostu rzęs, ale na pewno oprócz stwierdzonego wydłużania anagenu i skrócenia telogenu (fazy spoczynku mieszka włosowego), stymuluje produkcję melaniny, odpowiedzialnej za ciemniejszy kolor rzęs.

JAK STOSOWAĆ ODŻYWKI DO RZĘS

W początkowej fazie stosowania kosmetyku na wzrost rzęs zaleca się codzienne stosowanie, najlepiej na noc, przez okres trzech do ośmiu tygodni, Po tym okresie, tzn. w momencie kiedy zwiększenie objętości i długości rzęs jest wyraźne, można przejść do stosowania kosmetyku dwa do czterech razy w tygodniu, dla podtrzymania efektu.

Jak każdy produkt kosmetyczny, działa on wtedy, kiedy jest stosowany i kiedy pozostaje w kontakcie ze skórą. Na szczęście w przypadku rzęs ominięcie jednego, czy nawet kilku dni stosowania produktu, nie spowoduje widocznego pogorszenia wyglądu rzęs. Aby rzęsy wróciły do stanu sprzed stosowania odzywki potrzeba od 30 do 90 dni, czyli rozpoczęcia kolejnego, pełnego cyklu wzrostu rzęs. Rzęsy zaczną bardziej wypadać, ze względu na zaprzestanie stymulacji – faza anagenu zostanie skrócona, a faza telogenu wróci do normy.

Ani stosowanie, ani odstawienie odżywki do rzęs nie spowoduje docelowo pogorszenia jakości, czy gęstości rzęs, stąd można bezpiecznie stosować produkty tego typu zarówno w krótkim, jak i długim terminie.

PODSUMOWANIE

Decyzja odnośnie podjęcia czynności zwiększających objętość rzęs przy obecnym stanie wiedzy i przy dostępności bezpiecznych odżywek i serum na porost rzęs, nie powinna być trudna. Stosowanie kuracji na rzęsy wymaga oczywiście regularności i zaangażowania, ale efekty są szybko zauważalne i łatwe do podtrzymania. Nawet po zaprzestaniu stymulacji wzrostu rzęs, można po pewnym czasie powrócić do ulubionego, sprawnego kosmetyku, bez obaw o zdrowie czy kondycję rzęs w długim terminie.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Video

Obrazek wyróżnijacy

4 wskazówki jak wzmocnić i odżywić rzęsy

Z tego filmu dowiesz się jak wzmocnić swoje rzęsy, czyli jak zregenerować rzęsy oraz jak je odżywić poprzez codzienne dobre praktyki. Ekspert zdradzi również po jakie produkty w diecie sięgać, by zadbać o swoje rzęsy, oraz czego koniecznie przestrzegać w czasie kuracji mającej na celu poprawę kondycji naszych rzęs.

więcej

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Video

Obrazek wyróżnijacy

Jak prawidłowo używać odżywki, aby zagęścić i przedłużyć rzęsy

Przy zakupie odżywki do rzęs, należy stosować się do zaleceń kosmetologa, aby rzęsy były gęste i długie, zły dobór kosmetyków może pogorszyć ich stan. Poniżej pokrótce poruszane tematy w materiale video.

więcej

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Video

Obrazek wyróżnijacy

Przedłużanie, tusz - co niszczy rzęsy?

Na pewno nie raz zastanawiałaś się nad tym czy prawidłowo dbasz o swoje rzęsy, np. czy doklejane rzęsy niszczą naturalne, lub czy tusz do rzęs szkodzi rzęsom? Wiele kobiet również zastanawia się czym zmywać makijaż. W poniższym filmie rozwiejemy wątpliwości związane z powyższymi tematami.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Czy stylizacja może powodować wypadanie rzęs?

Stylizacja rzęs jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających okolicę oka. Możemy korzystać z propozycji salonów oferujących przedłużanie rzęs metodą 1:1 , 2:1, trwałą rzęs, wklejanie rzęs na pasku czy też doczepianie kępek. Dzięki tym zabiegom spojrzenie nabiera głębi, a oko staje się wyraźniejsze. Jednak i tu pojawiają się pewne wątpliwości. Czy stylizacja niszczy rzęsy? Czy może je dodatkowo osłabić?

więcej