Odżywka na porost rzęs – fakty i mity!

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Wzrost popularności odżywek do rzęs to również wzrost faktów i mitów na ich temat. Najczęściej słyszymy, że mogą one podrażniać oczy, przyspieszać nie tylko wzrost rzęs, jak również ich wypadanie. Ile jest prawdy w tych stwierdzeniach? Dowiedz się, jak prawidłowo stosować serum do rzęs i na co zwracać uwagę, by uniknąć wątpliwości związanych z negatywnym działaniem odżywki w okolicy oka!

Baner

Odżywki do rzęs zrobiły w ostatnich latach spektakularną karierę. Mają one wydłużać, pogrubiać, regenerować, podkręcać rzęsy oraz stymulować ich wzrost. Producenci zapewniają nas, że osiągniemy taki efekt w kilka tygodni. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup odpowiedniej odżywki warto poznać opinie ekspertów, przyjrzeć się bliżej składnikom i wybrać dla siebie odpowiedni sposób aplikacji.

ODŻYWKA DO RZĘS NA POROST – TO JEST PRAWDĄ!

DZIAŁANIE ODZYWEK DO RZĘS, BADANIA, BEZPIECZEŃSTWO – FAKT!

Odżywki do rzęs poddawane są badaniom dermatologicznym i okulistycznym. Taką informację umieszcza producent na opakowaniu produktu lub w dołączonej ulotce. Jeśli zastosujemy się do wskazówek i będziemy właściwie aplikować preparat nie powinniśmy obawiać się negatywnego działania odżywki do rzęs w okolicy oka. Przed użyciem serum warto zawsze zapoznać się z ulotką.

WYGODNA APLIKACJA BEZ WZGLĘDU NA APLIKATOR – FAKT! 

Stosowanie serum jest wygodne i nie sprawia problemów. Szczoteczka umożliwia precyzyjne rozprowadzenie preparatu na całej długości rzęs. Z kolei aplikacja odżywki przy użyciu pędzelka sprawia, iż składniki zawarte w serum szybciej przedostają się do cebulek włosków. Wybór aplikatora zależy od naszych preferencji.

DŁUŻSZE W 3 TYGODNIE?

Odżywka do rzęs to preparat, który przy właściwym dobraniu i regularnym stosowaniu dostarcza rzęsom wartościowych składników, regeneruje oraz stymuluje ich wzrost. Okres, w którym rzęsa zwiększa swoją długość określa się fazą anagenu. Jeśli zastosujemy odpowiednią odżywkę, stymulującą porost rzęs możemy wydłużyć fazę wzrostu. Dzięki temu organizm jest w stanie dostarczyć więcej składników budujących rzęsy. Jednak szybkość wzrostu włosków zależy nie tylko od zastosowanej odżywki, ale i od predyspozycji genetycznych danej osoby oraz kondycji organizmu. U osób o długich i gęstych rzęsach ten wzrost pojawi się szybko, a wypadanie rzęs spowolni. Natomiast u osób o krótkich i rzadkich rzęsach porost będzie trwał wolniej, a wypadanie i zastępowanie nowymi nastąpi znacznie szybciej.

MITY O ODŻYWKACH DO RZĘS NA POROST 

DŁUGIE RZĘSY NA LATA – MIT!

Jeśli odżywka ma przyspieszyć porost rzęs, ich naturalny cykl wzrostu oraz wypadania, nie ma takiej możliwości, by efekty jej stosowania utrzymały się przez wiele lat. Rzęsy będą dłuższe tylko w czasie, gdy będziemy stosować serum regularnie.

IM WIĘCEJ ODŻYWKI NAŁOŻYMY, TYM DŁUŻSZE BĘDĄ RZĘSY – MIT!

Jak używać odżywki do rzęs? Zbyt duża ilość nałożonego serum na rzęsy może powodować podrażnienie okolicy oka. Ważniejsza jest systematyczność w stosowaniu preparatu niż aplikowanie go grubą warstwą. Pamiętajmy, by zawsze stosować się do zaleceń producenta.

NIE MOŻNA STOSOWAĆ ODŻYWKI DO RZĘS NOSZĄC SZKŁA KONTAKTOWE – MIT!

Zanim podejmiemy decyzję o stosowaniu odżywki do rzęs warto sprawdzić na opakowaniu preparatu, czy producent umieścił informację o ograniczeniach dla osób noszących szkła kontaktowe. Jeśli ich nie ma, pamiętajmy o odpowiedniej aplikacji serum na noc. Soczewki należy wyjąć, następnie nałożyć preparat i ponownie założyć szkła kontaktowe.  

ODSTAWIAMY ODŻYWKĘ, RZĘSY WYPADAJĄ – MIT! 

Naturalny cykl życia rzęs trwa od 2 do 4 miesięcy i składa się z kilku faz. Zastosowanie odżywki na porost rzęs ma na celu stymulację wzrostu rzęs, wydłużając tym samym fazę anagenu, czyli wzrostu włosa. Organizm otrzymuje zewnętrzny bodziec i zatrzymuje rzęsy dłużej na powiece. Dzięki temu zwiększa się ich długość oraz gęstość. Rzęsy wypadają po osiągnięciu naturalnej długości i ustępują miejsca nowym, jak również wracają do naturalnego stanu i cyklu życia po zakończeniu stosowania preparatu stymulującego ich wzrost.

Mówi się, że oczy to wrota duszy, dlatego nie dziwi fakt, że każda kobieta chce posiadać wachlarz pięknych rzęs. Pamiętajmy, by przed przystąpieniem do stosowania odżywki zapoznać się z dołączoną ulotką oraz informacjami umieszczonymi przez producenta na opakowaniu kosmetyku.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Czy stylizacja może powodować wypadanie rzęs?

Stylizacja rzęs jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających okolicę oka. Możemy korzystać z propozycji salonów oferujących przedłużanie rzęs metodą 1:1 , 2:1, trwałą rzęs, wklejanie rzęs na pasku czy też doczepianie kępek. Dzięki tym zabiegom spojrzenie nabiera głębi, a oko staje się wyraźniejsze. Jednak i tu pojawiają się pewne wątpliwości. Czy stylizacja niszczy rzęsy? Czy może je dodatkowo osłabić?

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Co wpływa na długość rzęs?

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych i długich rzęsach. Od starożytności kobiety dbały o swój wygląd i podkreślały urodę oczu nakładając naturalny tusz do rzęs z węgla lub sadzy połączonej z miodem lub oliwą. Egipskie freski kojarzą nam się ze smukłymi postaciami o długich, czarnych rzęsach. Osoby o długich, czarnych rzęsach były kojarzone z wyższymi sferami, a moda na ich tuszowanie rozprzestrzeniła się na pozostałe cywilizowane kraje starożytne i można powiedzieć, że trwa do dzisiaj.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Dlaczego rzęsy wypadają po zaprzestaniu stosowania odżywki?

Popularność zabiegów upiększających i odmładzających nieustannie rośnie – zarówno wykonywanych profesjonalnie w specjalistycznych gabinetach, jak i wykonywanych w domu. Dostępność urządzeń i preparatów kosmetycznych jest coraz większa, coraz szersza jest także oferta rynkowa. Wybierając dany produkt, należy wziąć pod uwagę nie tylko działanie doraźne, ale także długotrwałe. Innymi słowy, należy zweryfikować kiedy pojawią się pierwsze efekty. A także, co i jak szybko stanie się po zaprzestaniu stosowania danego produktu?

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Czy rzęsy odrastają i jak długo rosną - cykl wzrostu rzęs

Szybkość wzrostu rzęs uzależniona jest od genetyki danej osoby, oraz ogólnej kondycji organizmu – im osoba genetycznie bardziej predysponowana do posiadania wachlarza długich i gęstych rzęs, oraz im zdrowszy tryb życia prowadzi, tym rzęsy będą bardziej obfite, lśniące i intensywniej zabarwione. Rzęsy, podobnie jak włosy rosnące na głowie poddane, są cyklowi wzrostu dzielącemu się na fazy. Wyróżnia się trzy główne fazy wzrostu włosów i rzęs: anagen, katagen i telogen.

więcej