Jaka powinna być idealna odżywka do rzęs?

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Od zawsze kobiety marzą o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Osoby obdarzone odpowiednimi predyspozycjami są w stanie posiadać rzęsy nawet dwa razy gęściejsze i o 50% dłuższe niż osoby mieszczące się w dolnej granicy normy gęstości i długości rzęs. Niedawne odkrycia naukowców pozwalają wszystkim, niezależnie od predyspozycji, na zapuszczenie długich i gęstych rzęs dzięki stosowaniu odżywki do rzęs.

Baner

PO PIERWSZE ZAUFANY PRODUCENT

Rozważając zakup odżywki do rzęs warto sprawdzić firmę, która dystrybuuje daną odżywkę, posiadane certyfikaty i dopuszczenia do rynku, badania i testy kliniczne oraz opinie o producencie w internecie. Unikajmy podróbek, gdyż zamiast pomóc mogą zaszkodzić. Jednym z miejsc, w którym można zakupić sprawdzony produkt jest apteka.

PO DRUGIE SKUTECZNOŚĆ

Rynek odżywek do rzęs od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie i stał się interesujący dla firm sprzedających preparaty o niesprawdzonym działaniu. Kupując odżywkę do rzęs sprawdźmy czy istnieją badania potwierdzające jej skuteczność lub np. opinie blogerek testujących odżywki. Rzęsy powinny być dłuższe i gęściejsze, a nawet ciemniejsze już po 1-2 miesiącach stosowania.

PO TRZECIE SKŁAD

Przed zastosowaniem danego produktu zapoznaj się z jego składem. Sprawdź czy zawiera substancje aktywne o potwierdzonym, bezpiecznym działaniu oraz czy dodatkowe składniki nie są szkodliwe dla oczu, skóry lub czy nie jesteś na nie uczulona. Dobrze, jeśli odżywka posiada stosowne testy potwierdzające bezpieczeństwo stosowania u ludzi, w tym również u osób ze skórą atopową lub noszących szkła kontaktowe.  Odżywka do rzęs nie powinna podrażniać oczu, skóry powiek, ani powodować łzawienia. Warto porównać zarówno rodzaj zastosowanej substancji, jak i jej stężenie. Najczęściej stosowaną substancją wydłużającą fazę aktywną cyklu wzrostu rzęs jest bimatoprost – jest to znany i uważany obecnie na świecie za jeden z najskuteczniejszych składników pobudzających wzrost rzęs i hamujący proces ich wypadania. Oprócz tego warto, aby odżywka do rzęs zawierała w swoim składzie antyoksydanty – np. peptydy, substancje łagodzące podrażnienia – np. ekstrakt ze świetlika lekarskiego, witaminy – przede wszystkim te służące włosom – witaminę H, czyli biotynę, witaminy z grupy B, a także ekstrakty roślinne powszechnie uważane za wzmacniające włosy.

PO CZWARTE KONSYSTENCJA I APLIKACJA

Konsystencja odżywki do rzęs i sposób nanoszenia na powiekę jest istotny od strony komfortu osoby stosującej – nie zapominajmy, że odżywkę do rzęs najczęściej zaleca się stosować codziennie przez pewien okres czasu, zazwyczaj na noc, po demakijażu, stąd zależy nam, aby aplikacja była łatwa – np. przy pomocy dołączonego pędzelka, czy szczoteczki, a szybkość wchłaniania nie powodowała konieczności pozostawienia jej na powiekach i rzęsach przez długie godziny. Po nałożeniu odżywki, rzęsy powinny w dalszym ciągu być lekkie i nieklejące. Aplikator powinien umożliwiać nakładanie odpowiedniej ilości kosmetyku, bez ryzyka zalania sobie oka.

PO PIĄTE CENA

Cena odżywki nie powinna być ani za niska, ani za wysoka w stosunku do oficjalnej ceny producenta – widząc cenę zbyt niską może pojawić się obawa odnośnie skuteczności, legalnym pochodzeniu produktu, rzetelności przeprowadzonych badań, jakości kosmetyku i odpowiedzialności producenta za swój produkt. Unikajmy podróbek kosmetyków, gdyż nie ma pewności odnośnie ich składu i działania. Zbyt wysoka cena z drugiej strony nie musi wynikać z wysokiej jakości – zanim zdecydujemy się na dany produkt – warto sprawdzić opinie.

PO SZÓSTE OPAKOWANIE

Każda kobieta lubi mieć nie tylko skuteczne, ale też ładne kosmetyki. Poręczne, estetyczne, „,kobiece” opakowanie, po którym wiadomo na ile aplikacji jest produktu i na jaki okres czasu powinno go wystarczyć, jest niewątpliwą zaletą odżywki do rzęs, aczkolwiek nie przesądzającą o zakupie.

Zbierając powyższe cechy idealnej odżywki do rzęs można podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Odżywka na porost rzęs – fakty i mity!

Wzrost popularności odżywek do rzęs to również wzrost faktów i mitów na ich temat. Najczęściej słyszymy, że mogą one podrażniać oczy, przyspieszać nie tylko wzrost rzęs, jak również ich wypadanie. Ile jest prawdy w tych stwierdzeniach? Dowiedz się, jak prawidłowo stosować serum do rzęs i na co zwracać uwagę, by uniknąć wątpliwości związanych z negatywnym działaniem odżywki w okolicy oka!

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Kształt i rozkład rzęs na powiekach

Każda osoba ma nieco inne rzęsy. Różnią się one długością, gęstością, grubością, kształtem i kierunkiem wzrostu. W dużej mierze rozkład rzęs na powiece uzależniony jest od genów, ale niemałe znaczenie również mają zabiegi pielęgnacyjne stosowane na oczy i na rzęsy, które mogą mieć wpływ zarówno na mieszki włosowe na powiekach, z których wyrastają rzęsy, jak i na same rzęsy. Istnieją pewne prawidłowości, które determinują ilość, gęstość, rozkład na powiece, kształt i długość rzęs.

więcej

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Video

Obrazek wyróżnijacy

Jak prawidłowo używać odżywki, aby zagęścić i przedłużyć rzęsy

Przy zakupie odżywki do rzęs, należy stosować się do zaleceń kosmetologa, aby rzęsy były gęste i długie, zły dobór kosmetyków może pogorszyć ich stan. Poniżej pokrótce poruszane tematy w materiale video.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Jak malować rzęsy, by były długie i gęste?

Dobrze wytuszowane rzęsy w makijażu są niczym wisienka na torcie. To właśnie one powiększają nam oczy, a nasze spojrzenie staje się bardziej zalotne. Sprawdź sposoby na długie i gęste rzęsy oraz dowiedz się, jak malować rzęsy, by je wydłużyć i osiągnąć piękny efekt.

więcej