Manicure biznesowy, czyli paznokciowy dress code w pracy

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Bycie kobietą wcale nie jest takie proste, szczególnie jeśli jesteś bizneswoman, kiedy musisz zawsze być nienagannie ubrana. A w twoim codziennym wyglądzie szalenie ważny jest każdy szczegół, są nim również paznokcie! Oprócz codziennej stylizacji, makijażu i fryzury musisz również dopasować manicure do etykiety biznesowej. Czym jest manicure biznesowy i co warto wiedzieć o paznokciach jako ważnym elemencie biznesowego dress code?

Baner

Praca w biurze sprawia, że powinnaś wyglądać profesjonalnie, schludnie i kobieco. Stylowy manicure jest ważnym elementem wyglądu każdej bizneswoman. Wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników przestrzegania dress code. Zasady te dotyczą nie tylko ubioru, ale również fryzury, makijażu, kolczyków, tatuaży czy paznokci. Również wiele kobiet, szczególnie tych pracujących w dużych firmach i korporacjach, powinno dopasować swój wygląd do biurowego dress code.

PAZNOKCIE JAKO ELEMENT DRESS CODE?

Dress code jest to ogół przyjętych norm i zasad, które panują w instytucjach państwowych, korporacjach oraz firmach. Dla wielu z nich nienaganny wygląd kobiet i mężczyzn, którzy pracują dla danej jednostki, ma ogromne znaczenie reprezentacyjne. Również kobiety prowadzące własne firmy lub pracujące na różnych szczeblach biznesu powinny dbać o swój profesjonalny image.

PAZNOKCIE BEZ MANICURE

Mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie ze stosowania lakieru do paznokci. Ale okazuje się, że nie tędy droga, bo naturalna płytka paznokci może dla niektórych osób oznaczać brak troski o własny wygląd, dlatego w paznokciowym dress code najlepiej stosować jasne i neutralne kolory.

MANICURE BIZNESOWY I DRESS CODE

Prawda jest taka, że pierwsze wrażenie robimy tylko raz. Dlatego wiele kobiet biznesu nie może sobie pozwolić na nawet najmniejsze uchybienie. Wypielęgnowane dłonie i eleganckie, ale nie krzykliwe paznokcie to nasza wizytówka.

KSZTAŁT PAZNOKCI W MANICURE BIZNESOWYM

Najlepiej postawić na paznokcie w kształcie migdałków z delikatnie zaokrągloną płytką. Niezwykle ważna jest również długość paznokci – zbyt długie nie będą dobrze wpływały na mniemanie o ich właścicielce. Dobrym pomysłem jest także rezygnacja z prostokątnych lub ostro zakończonych paznokci.

Kobiety biznesu często ubierają się w granatowe garnitury i garsonki, do tej stylizacji doskonale sprawdzi się manicure w kolorze bordowym lub pastelowym różu.

Ale istnieją również inne stylizacje manicure dla kobiet biznesu, które pragną nosić eleganckie i stylowe paznokcie, ale nie zawsze jest to proste rozwiązanie. Doskonałym pomysłem jest minimalistyczne zdobienie paznokci, które dopełni codzienny strój biznesowy. Natomiast do garnituru w kratę idealnie prezentować się będzie zdobienie french manicure lub manicure japoński.

Znalezienie odpowiedniej stylizacji paznokci, szczególnie wpisującej się w zasady biznesowego dress code wcale nie jest proste i często wymaga odrobiny wysiłku. Na przykład do stroju w ciemnych kolorach najlepiej optymalnie pasują neutralne zdobienia.

Jednak nie każda kobieta biznesu lubi nosić garderobę w stonowanych kolorach, dla wielu z nich odważny czerwony kolor stanowi podstawę biznesowego stroju. Czy manicure do takiego ubioru również powinien być w takim odważnym kolorze? Odpowiedź brzmi: nie! Do czerwonej sukienki lub garnituru najlepiej wybrać paznokcie klasyczne, manicure francuski lub neutralne zdobienia w kolorach nude albo różu.

Nawet najbardziej profesjonalny kolor lakieru do paznokci będzie wyglądał źle, jeśli nieodpowiednio dopasujesz go do stroju. Do ubioru biznesowego pasują zdobienia paznokci w pastelowych odcieniach, szczególnie w zestawieniu z pastelowymi odcieniami ubrań będzie się on prezentować bardzo harmonijnie.

Kobiety noszące czarne ubrania powinny zdecydować się na francuski manicure lub klasyczne zdobienie paznokci w kolorze czerwonym.

Wiele kobiet zastanawia się, czy czarny lakier do paznokci dobrze sprawdzi się w biurowym dress code. Jak najbardziej będzie idealnie pasować do białej bluzki i czarnej spódnicy. Dobrym pomysłem jest również czarny obmbre lub czerń w połączeniu z jaśniejszym wzorem.

CZY LAKIER DO PAZNOKCI Z BROKATEM MOŻNA ZASTOSOWAĆ DO PRACY?

Choć większość kobiet może błędnie sądzić, że nie, to wszystko zależy od połączenia kolorystycznego. Na przykład do bordowego garnituru pięknie pasuje manicure w neutralnych odcieniach z delikatnym brokatowym zdobieniem. Można także połączyć bordowy lakier do paznokci z odrobiną złotego brokatu.