Korekcja oka – odświeżenie zmęczonego spojrzenia

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

W tym artykule pokażę Wam jak w kilku prostych krokach przygotować oko do makijażu kolorowego, tak, by było świeże i pełne blasku!

Baner

Nie będzie to zwykły makijaż – nie używamy ani czarnego tuszu, ani cieni do powiek. Jedyne czego potrzebujesz to korektor pod oczy, puder sypki, cień do brwi, bezbarwny tusz do rzęs i zalotka!

Gotowa? Zaczynamy!

korekcja_oka

Krok 1. Korekcję zaczynamy od nałożenia kilku kropek korektora na obszar dolnej powieki – pod okiem.

Krok 2.Następnie nakładamy korektor również na górną powiekę – dzięki temu nałożone później cienie będą się dłużej utrzymywać na miejscu.

Krok 3. Palcem, bądź miękkim pędzlem rozprowadzamy wcześniej nałożony korektor na skórze.

Korekcja_oka

Krok 4. Gdy już dokładnie rozetrzemy korektor, utrwalamy go minimalną ilością sypkiego pudru. Za dużo pudru sprawi, że zmarszczki się uwydatnią!

Krok 5. Zaczynamy podkreślanie brwi – wyraźny łuk świetnie „odmładza” spojrzenie! Zewnętrzny obszar brwi jest zazwyczaj jaśniejszy, dlatego do jego podkreślenia użyj ciemniejszego cienia, by zrównoważyć spojrzenie.

Krok 6. Jaśniejszym cieniem wypełnij wewnętrzny obszar brwi u nasady nosa. Tutaj trzeba minimalną ilość cienia, bo zazwyczaj brwi są wystarczająco grube i wyraźne.

Korekcja_oka

Krok 7. Bezbarwnym żelem przeczesz brwi – dzięki temu włoski będą utrzymywały się w ładnej, równej linii przez cały dzień.

Krok 8. Podkręć rzęsy zalotką – to niesamowicie „otwiera” oko!

Krok 9. Efekt finalny korekcji oka – spojrzenie świeże, wyraźne i znacznie „młodsze”, niż przed korekcją.

Korekcja_oka

Krok 10. Gotowe!