Jak wyregulować brwi? Prawidłowo i ładnie do kształtu twarzy

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Jak wyregulować brwi, by nie tylko podążać za modą, ale też dopasować ich kształt indywidualnie do kształtu twarzy? Jak zrobić to ładnie i prawidłowo, tak by podkreślić urodę, a nie jej zaszkodzić? Przed przystąpieniem do regulacji warto znać odpowiedź na te pytania i wybrać odpowiednią dla siebie metodę.

Baner

JAK WYREGULOWAĆ BRWI DO KSZTAŁTU TWARZY?

Tak, jak we fryzjerstwie, tak i w kosmetyce panują trendy, mody, tendencje. Dotyczą one m.in. właśnie regulacji łuków brwiowych. Pod koniec ubiegłego stulecia na czasie były wąskie, mocno wyskubane brwi. Dominowały wszędzie, bez względu na urodę i rysy twarzy. Z czasem jednak zauważono, że indywidualne cechy zewnętrzne powinny warunkować regulację, a nie każdy kształt brwi pasuje do każdego.

Jak wyregulować idealne brwi, tak by podkreślały naturalne walory i niwelowały wady?

  • Do twarzy o kształcie serca – zwężającej się ku dołowi, z wydatnymi kośćmi policzkowymi pasują średniej grubości łuki, wygięte delikatnie.
  • Na twarzy okrągłej lepiej wyglądają szerokie łuki brwiowe mocno wygięte ku górze, ponieważ optycznie wydłużają twarz.
  • Twarz owalna wygląda dobrze z wydatnymi, szerokimi brwiami skupiającymi uwagę na oprawie oczu.
  • Do twarzy podłużnej pasują wypłaszczone łuki brwiowe (zbyt wygięte mogłyby niepotrzebnie jeszcze bardziej wydłużyć owal twarzy).

Jak dobrze wyregulować brwi? Najlepiej zrobić to tak, by wyglądały naturalnie, były ładnie podkreślone, ale nie zbyt nachalne. W tym celu można zachować ich pierwotny kształt, delikatnie tylko wyrównując kontur.

JAK SAMEMU WYREGULOWAĆ BRWI?

Regulacja brwi to jeden z najpowszechniejszych zabiegów, który można wykonać w każdym salonie kosmetycznym. Ale czy można również zrobić to samemu? Jak wyregulować brwi w domu? Nie jest wskazane samodzielne pierwsze regulowanie łuków brwiowych. Jeśli ktoś jeszcze nigdy się temu zabiegowi nie poddawał, najlepiej, by zaczął od wizyty u kosmetyczki, która profesjonalnie wyznaczy ich kształt. Później można samemu regulować kontur w warunkach domowych, pozbywając się pojedynczych, odrastających włosków.

Istnieje jednak metoda wyznaczania idealnych łuków, którą można się podeprzeć. Wystarczy do niej tylko cienki, podłużny przedmiot, np. ołówek, który przykłada się do płatka nosa i prowadzi przez wewnętrzny kącik oka aż do brwi. W miejscu, gdzie ołówek styka się z brwią, wyznacza się początek brwi – jej wewnętrzną krawędź. Końcówkę brwi, czyli krawędź zewnętrzną wyznacza się, przykładając ołówek do płatka nosa i prowadząc go przez zewnętrzny kącik oka.

Najwyższy punkt łuku brwiowego powinien natomiast znaleźć się w miejscu, gdzie przez brew przechodzi ołówek przyłożony do płatka nosa i poprowadzony przez źrenicę. Jak ktoś chce wyregulować brwi samemu, bez specjalistycznej pomocy, zasada ta pomoże mu określić naturalny kształt łuków. Należy przy tym pamiętać, że łuk powinien być najszerszy u nasady, czyli od strony wewnętrznej, i zwężać się ku zakończeniu (do zewnątrz).

JAK WYREGULOWAĆ BRWI BEZ PĘSETY?

W naszym kręgu kulturowym najpopularniejszą metodą regulowania brwi jest wyrywanie włosków przy użyciu pęsety. Nie jest to jednak jedyna z możliwych technik. W Azji od wieków wykorzystuje się do tego bawełnianą nić. Techniką tą na Dalekim Wschodzie nie tylko reguluje się brwi, ale niekiedy depiluje nawet całe ciało.

Jak wyrwać włos nicią? Nitkę długości ok. 40 cm trzeba złożyć na pół i luźne końce związać ze sobą, by powstała duża pętla. Przekłada się przez nią palce obu dłoni i jedną dłonią skręca kilka razy (początkującym zaleca się skręcenie nici trzy razy), by na środku powstał krótki splot. Splot ten stanowi narzędzie do wyrywania włosków. Nić chwyta się kciukami i palcami wskazującymi i poprzez ich naprzemienne rozszerzanie przesuwa się powstały splot raz w jedną, raz w drugą stronę. Włoski dostające się między nitki splotu zostają przez nie chwytane i wyrywane wraz z cebulką. Metoda ta wymaga wprawy, ale po jej osiągnięciu może być bardzo szybka i precyzyjna.

Popularną, dostępną we wszystkich gabinetach kosmetycznych metodą regulacji jest wosk. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że niweluje bolesność wyrywania. Wszystkie włoski wyrywa się naraz, jednym błyskawicznym pociągnięciem. Metoda ta z reguły wykonywana jest jednak przez kosmetyczkę, ponieważ wymaga odpowiedniego sprzętu i preparatów, zatem trudno posługiwać się nią w domu. Wosk do depilacji musi mieć właściwą temperaturę, by był lepki i wyrwał włoski, a jednocześnie nie poparzył skóry, która wokół oczu jest wyjątkowo delikatna.

JAK WYREGULOWAĆ BRWI MĘSKIE?

Regulacja brwi to zabieg, któremu znacznie częściej poddają się kobiety, ale zdarza się, że również mężczyźni odczuwają taką potrzebę, by nadać swojej twarzy schludny, zadbany wygląd.

Korekty wymagają brwi:

  • zbyt długie i odstające,
  • niesforne, rosnące we wszystkich kierunkach,
  • zbyt szerokie, krzaczaste, odwracające uwagę od innych elementów twarzy.

Jak prawidłowo wyregulować brwi męskie? Najważniejszą zasadą jest zachowanie naturalności. U panów nie wyznacza się nowego kształtu łuków, ale zachowuje kształt pierwotny. Usuwa się tylko te włoski, które ewidentnie psują ten kształt, nie układają się, wychodzą poza jego obrys. Do tego celu najlepiej jest używać pęsety. Pozwala ona na precyzyjne usuwanie pojedynczych włosków, w przeciwieństwie do wosku lub nitkowania, które działają bardziej „liniowo”. U mężczyzn wyznaczanie nowych linii brwi może dać bardzo nienaturalny efekt, wpływając niekorzystnie na ogólny wygląd twarzy.

Oprócz regulacji mężczyźni często poddają się zabiegowi strzyżenia brwi, kiedy są one zbyt długie. Strzyżenia można dokonać maszynką lub nożyczkami. Powinno ono poprzedzać regulację. Kiedy brwi mają już odpowiednią długość, łatwiej jest ocenić, które z nich powinny być wyrwane, a które pozostawione.

JAK SZYBKO WYREGULOWAĆ BRWI?

W jaki sposób najszybciej wyregulować brwi przed niespodziewanym wyjściem lub większą okazją, przed którą nie było czasu na wizytę u kosmetyczki? Najlepiej nadaje się do tego pęseta – tania i szybka metoda nie wymagająca nawet dużego doświadczenia.

Jak wyregulować brwi pęsetą? Można to zrobić samemu, w warunkach domowych, bez użycia dodatkowego sprzętu ani preparatów. Wystarczy pamiętać o zasadzie wyznaczania kształtu łuków brwiowych i tym, że włoski najskuteczniej wyrywa się przeciwnie do kierunku ich rośnięcia (wyrywając zgodnie z tym kierunkiem można urwać włosek zamiast całkowitego usunięcia z cebulką).

Pęsetą wyrywa się pojedyncze włoski, dlatego, kiedy brwi są mocno zarośnięte, może to trwać dość długo. Jeśli komuś zależy na możliwości szybkiej regulacji w domu, trzeba robić to regularnie. Wówczas korekta polega na usuwaniu tylko tych odrastających poza linią łuków pojedynczych włosków, może więc zostać dokonana bardzo sprawnie, bo po pierwsze włosków do wyrwania jest niewiele, po drugie – nie ma konieczności ponownego określania linii brwi.

Bibliografia:

  1. B. Drygas, M. Mrozowska, R. Szpindor, Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca. Twarz, szyja, dekolt, Nowa Era, Warszawa 2013. 
  2. E. Panczakiewicz, Kosmetyka. Sztuka makijażu, Warszawa 2020.

Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Co wpływa na długość rzęs?

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych i długich rzęsach. Od starożytności kobiety dbały o swój wygląd i podkreślały urodę oczu nakładając naturalny tusz do rzęs z węgla lub sadzy połączonej z miodem lub oliwą. Egipskie freski kojarzą nam się ze smukłymi postaciami o długich, czarnych rzęsach. Osoby o długich, czarnych rzęsach były kojarzone z wyższymi sferami, a moda na ich tuszowanie rozprzestrzeniła się na pozostałe cywilizowane kraje starożytne i można powiedzieć, że trwa do dzisiaj.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Budowa i funkcje rzęs

Rzęsy to nic innego jak włosy rosnące na powiekach, a włosy to zrogowaciałe, martwe, elastyczne włókna powstałe z komórek naskórka. U każdego człowieka powinno rosnąć 150-250 rzęs na górnej powiece i 50-150 rzęs na dolnej powiece. W przypadku ilości odbiegających od tych norm, mówi się o nieprawidłowości.

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Sposób na piękne rzęsy - Prawidłowy demakijaż oczu krok po kroku

Jednym z najczęstszych, złych nawyków w codziennej pielęgnacji jest źle wykonany demakijaż oczu. Robimy go w pośpiechu, stosujemy nieodpowiednie preparaty i przyczyniamy się do uszkodzenia rzęs lub wystąpienia podrażnień okolic oczu. Jak wykonać prawidłowy demakijaż oczu bez szkody dla rzęs i skóry?

więcej

Artykuły

Rzęsy pielęgnacja i makijaż

Obrazek wyróżnijacy

Dlaczego rzęsy wypadają po zaprzestaniu stosowania odżywki?

Popularność zabiegów upiększających i odmładzających nieustannie rośnie – zarówno wykonywanych profesjonalnie w specjalistycznych gabinetach, jak i wykonywanych w domu. Dostępność urządzeń i preparatów kosmetycznych jest coraz większa, coraz szersza jest także oferta rynkowa. Wybierając dany produkt, należy wziąć pod uwagę nie tylko działanie doraźne, ale także długotrwałe. Innymi słowy, należy zweryfikować kiedy pojawią się pierwsze efekty. A także, co i jak szybko stanie się po zaprzestaniu stosowania danego produktu?

więcej