Wcierki na wypadające włosy – jak je stosować?
Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.
Czym są wcierki? Wcierki to nic innego jak odżywki do włosów w płynnej formie. Poszczególne produkty różnią się składem, jednak większość zawiera naturalne olejki, witaminy, wyciągi z ziół i ekstrakty roślinne.
W składzie wielu z nich znajdziemy również alkohol. Choć ma on działanie wysuszające, nie powinniśmy się go obawiać – ułatwia bowiem aktywnym składnikom przenikanie w głąb skóry i intensyfikuje ich działanie. U osób z wrażliwą skórą głowy alkohol może wywoływać jednak niepożądane działania jak podrażnienia czy swędzenie, dlatego jeśli zauważysz u siebie podobne objawy, najlepiej zrezygnować z używania tej konkretnej wcierki i wybrać inną, w której składzie alkohol nie występuje.
WCIERKI NA WYPADANIE WŁOSÓW – JAK DZIAŁAJĄ?
W zależności od składu wcierki mogą mieć różne działanie. Najważniejsze z nich to:
- wcierki na wypadające włosy
- odżywienie cebulek włosów
- szybszy wzrost włosów, pojawianie się baby hair
- nawilżenie skóry głowy
- regulowanie poziomu sebum
- przeciwdziałanie podrażnieniom i występowaniu łupieżu.
Wcierki na wypadanie włosów i nie tylko, możemy kupić w niemal każdej drogerii, jeżeli jednak jesteś zwolenniczką domowej pielęgnacji, łatwo można je przyrządzić samemu na bazie naturalnych składników, takich jak np. skrzyp, sok z brzozy, kozieradka czy czarna rzepa.
JAK STOSOWAĆ WCIERKI DO WŁOSÓW?
1. Pamiętaj o regularnym stosowaniu! W tym przypadku jest ono konieczne do uzyskania widocznych efektów. Użycie wcierek jest proste i zajmuje tylko chwilę, nie powinnaś mieć więc problemu z włączeniem go do swojej pielęgnacyjnej rutyny.
2. Najlepsze efekty osiągniemy po regularnym stosowaniu kuracji przez minimum miesiąc. Zależy to od rodzaju produktu, niektóre z nich przynoszą pożądany efekt już po 3 tygodniach. Jeśli po tym czasie nie występują u Ciebie żadne niepożądane objawy, możesz spokojnie wydłużyć czas stosowania wcierki, aby dłużej cieszyć się efektami.
3. Jak stosować wcierki? Jeżeli chodzi o sposób aplikacji, możliwości są różne – wcierki dostępne są w buteleczkach z atomizerem, z nakrętkami, pipetą lub w postaci ampułek. W każdym z tych przypadków postępujemy podobnie – nanosimy płyn na skórę głowy i wykonujemy krótki masaż opuszkami palców. Masując skórę pobudzasz krążenie, dzięki czemu aktywne składniki łatwiej przenikną do wewnątrz.
4. Kiedy najlepiej stosować wcierkę? Nie jest to jasno określone – jest to kwestia indywidualna. Wypróbuj nakładanie wcierki przed i po myciu głowy i wybierz dogodniejszą dla Ciebie opcję. Pamiętaj jednak, że jeśli używasz jej przed myciem głowy zachowaj przynajmniej godzinny odstęp. W innym wypadku jest szansa, że zmyjesz odżywkę zanim zdąży ona zadziałać.
Wcierki przeciw wypadaniu włosów to warty uwagi zabieg dla włosów do samodzielnego wykonania w domu, nie dość, że poprzez masaż pobudzamy cebulki powodując stymulację wzrostu włosów to w dodatku nawilżamy włosy i pielęgnujemy.
Powiązane artykuły:
Szampon przeciw wypadaniu włosów – jaki? Dla mężczyzn i kobiet >>
Wypadanie włosów po zakończeniu karmienia piersią >>
Wypadające włosy po farbowaniu – prawda czy mit? >>
Fryzjerka, Julianna Janczak
Poznaj produkty z linii Biotebal
Centrum zdrowego włosa. Pozostałe artykuły
Artykuły
Pielęgnacja włosów
Preparaty do codziennej pielęgnacji włosów
Wypadanie włosów to problem, z którym każdy z nas zetknie się w swoim życiu. Niezależnie od przyczyn stanowi powód niepokoju i owocuje zgłaszaniem się do lekarza, zwłaszcza dermatologa.
więcej
Pielęgnacja włosów
Video
Jak prawidłowo myć włosy, by je wzmacniać
Mycie włosów to pozornie prosta rzecz. Wiele z nas nie zastanawia się jak myć włosy, stanowi to po prostu zwykły element kąpieli czy prysznica. Warto jednak znać parę zasad, aby mycie włosów było prawidłowe. Warto również wiedzieć w jaki sposób dobrać szampon oraz odżywkę.
więcej
Artykuły
Pielęgnacja włosów
Wypadające włosy po rozjaśnianiu: jak je uratować i zregenerować
Kto twierdzi, że blondynki mają w życiu łatwiej, nie bierze zapewne pod uwagę tych z nas, które swój blond zawdzięczają rozjaśnianiu. Mimo, że efekty koloryzacji blond bywają zachwycające, pielęgnacja włosów po takim zabiegu bywa dość trudna i wymagająca. Rozjaśnianie włosów mocno ingeruje w ich strukturę i znacząco je osłabia, dlatego też wymagają one odpowiedniego traktowania. Teraz każda blondynka zadaje sobie zapewne pytanie, więc jak zregenerować włosy po rozjaśnianiu? Sprawdź jaką pielęgnację należy zastosować, aby odżywić włosy po zabiegu rozjaśniania!
więcej
Artykuły
Pielęgnacja włosów
Jak dobierać kosmetyki do domowej pielęgnacji włosów?
Wygląd często definiuje człowieka. Starannie ułożona fryzura i zdrowe lśniące włosy są naszą ozdobą. Jednakże, aby prawidłowo zadbać o włosy, często potrzeba wielu kosmetyków i zabiegów, jak również prawidłowych schematów pielęgnacyjnych. Prawidłowo dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny być dostosowane do danej osoby precyzyjnie i indywidualnie.
więcej